Jungtinės Karalystės verslo kultūra

Visoje Jungtinėje Karalystėje humoras yra svarbi bendravimo dalis. Užsieniečiams iškyla pavojus jo nesuprasti ir nesusikalbėti. Britai kalboje naudoja įvairius eufemizmus ir situacijos sumenkinimą, kad atrodytų mandagūs ir neišsakytų tiesioginės kritikos. Pavyzdžiui, jei britas sako, jog kažkas yra šiek tiek per brangu, dažniausia jis turi omeny, kad tai yra labai brangu; jeigu išgirstate nekaltą repliką: „Nesirūpinkite, man atlikti šį darbą truko tik porą valandų“, dažnai tai reikš, jog žmogus galbūt sugaišo kelias dienas. Tad reikėtų mokėti skaityti tarp eilučių ir britų išsakytų minčių nepriimti tiesiogiai. Britai vertina mandagumą ir išreiškia didelę pagarbą bendraudami verslo situacijose iš nuoširdumo arba tiesiog stengiasi laikytis kultūrinių normų.

Susipažįstant pageidautina tvirtai paspausti ranką, tačiau tolimesniuose susitikimuose dažnai to nebereikia daryti, užtenka žodinio pasisveikinimo. Spaudžiant ranką iš jūsų bus tikimasi tokių frazių kaip: „Nice to meet you“, „How do you do?“. Su britais rekomenduojama pradėti pokalbį nuo neutralių temų, tokių kaip oras, maistas ar jų mėgstamas futbolas, bei užduoti klausimų. JK egzistuoja daugybė anglų kalbos dialektų, tad ir mokant kalbą gali iškilti sunkumų suprantant vienas kitą, tačiau nereikėtų bijoti paprašyti pašnekovo pakartoti arba lėčiau išsakyti mintį.

Patartina stipriai nereikšti emocijų, inicijuoti artimo fizinio kontakto kaip apkabinimų ar tapšnojimo per nugarą, nes tai laikoma neprofesionalumu. Per ilgai palaikomas akių kontaktas gali būti suprastas kaip privatumo pažeidimas arba nemandagumas, todėl tai reikėtų daryti saikingai. Įprastai kreipiantis į žmogų naudojamas vardas, tačiau pirmą kartą rekomenduotina naudoti titulus: Mr., Mrs., Ms.

Įprastas aprangos kodas yra konservatyvus – vilkimas tamsus kostiumas. Britai mėgsta lankytis firminėse drabužių dizainerių parduotuvėse, drabužiai išreiškia socialinį statusą, todėl aukštų pozicijų vadovai taip pat demonstruoja savo skonį aprangai išreikšdami savo statusą. Tradiciškai britai maloniau priima vyresnį vadovą, taip pat verta atsiminti, jog versle vis dar egzistuoja gana aiški hierarchija, dėmesys turėtų būti kreipiamas į aukštesnio rango vadybininkus ir vadovus.