Lietuvos įmonėms, norinčioms dalyvauti Ukrainos atstatymo iniciatyvose, svarbu suprasti šalies įsipareigojimą remti Ukrainos atstatymo pastangas. Iki 2024 m. pabaigos bendra Lietuvos institucijų parama Ukrainai pasiekė 1,45 mlrd. eurų. Didžiąją dalį šių lėšų sudarant karinei paramai, dvišalė ir daugiašalė finansinė parama sudaro apie 100 mln. eurų, parama energetikos sektoriui siekia daugiau kaip 63 mln. eurų.
2023 m., remiantis preliminariais Oficialios paramos vystymuisi duomenimis, Ukrainai skirta 52 mln. EUR, iš jų 13 mln. EUR humanitarinei pagalbai. Nuo 2022 m. vasario mėn. į Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos (VBHP) fondą Ukrainos atstatymui iš valstybės biudžeto buvo skirta 24 mln. EUR, daugiau kaip 13 mln. eurų pritraukta iš kitų donorų.
2025–2027 m. laikotarpiu iš valstybės biudžeto bus siekiama skirti panašios apimties finansavimą VBHP Ukrainos atstatymo projektams įgyvendinti. Daugiašalei paramai per ES ir tarptautines finansų institucijas taip pat siekiama išlaikyti panašų finansavimą.
Inovacijų agentūra teikia informaciją Lietuvos verslui, siekiančiam įsitraukti į Ukrainos atstatymo ir atsigavimo projektus.
Jau dabar skaičiuojama, kad atstatymo projektai Ukrainoje turės didelį ilgalaikį ekonominį poveikį. Numatoma, jog 2024-2033 m. bendras Ukrainos atkūrimo ir rekonstrukcijos poreikis sieks 486 mlrd. JAV dolerių. Šios didžiulės investicijos greičiausiai paskatins įvairių sektorių ekonomikos augimą, o didžiausios lėšos bus skirtos būstui (80,3 mlrd. JAV dolerių), transportui (73,7 mlrd. JAV dolerių), prekybai ir pramonei (67,5 mlrd. JAV dolerių).